Eğitim

Şirketlerde, yönetimleri ne kadar eğitimli ve bilgili olursa olsun, ara yöneticiler ve üretim elemanları yeteri kadar bilgili ve eğitimli değillerse verimlilik ve sektörde başarı elde etmek mümkün değildir. Her elemanın şirketini evi gibi görmesi gerekir.

Bu amaçla, şirketlerin, çağdaş yönetim ilkeleri ışığında ihtiyaç duyduğu verimlilik, kalite yönetimi ve pazarlama-satış vb. gibi konulardaki hizmet içi eğitimlerini yapılır.

Bireysel ve Kurumsal Eğitimler; “Takım ve Ekip Ruhu” oluşturmak ve Liderlik Becerilerinin uygulamalı geliştirilmesi amacıyla, talep edildiği takdirde, yelkenli bir teknede, tatil ve eğlence tadında yapılabilir.

Neden teknede?

Öncelikle denizcilik ayrı bir disiplindir. Ayrıca askerlikten aşağı kalmayacak kadar da disiplin gerektirir. Tekne derken kastımız; “Yelkenli Tekne” dir. Yelkenli tekneler, limana giriş – çıkış dışında daha çok rüzgar gücüyle çalıştırılır. Teknenin ilerleyebilmesi için birçok etmenin doğru bir şekilde yapılması gereklidir. Dümen, Ana Yelken, Cenova Yelkeni, Iskotalar ve Mandarların doğru şekilde ayarlanması şarttır. Gidilecek yönü belirlemek yetmez, rüzgâr şiddetine ve yönüne göre ayrıca yelken ayarı (Trim) ve seyir planı yapılmalıdır. Tam bir “Takım” işidir. Eş güdümlü çalışabilen, görevini hakkıyla ve zamanında yapabilen bir “Ekip” gerekir, yoksa tekne gitmez. Yelkenli; lider – ekip eğitiminin en üst uygulama noktasıdır.

Turkuaz BGT nin bu faaliyeti sadece iş dünyası ve firmalar için eğitim kapsamında değil, aynı zamanda sadece denizcilik ve yelkenli tekne deneyimi yaşamak isteyen deniz sevdalıları için de geçerlidir. 4 – 6 kişilik istekli bir grup oluştuğunda bu eğitim tarafımızdan verilebilir. Denizi olmayan Ankara’nın, Güney Ege Yat Yarışlarında yarışan 2 ekibi vardır ve ekiplerden biri sadece kadınlardan oluşmaktadır. Neden Konya’dan da bir ekip çıkıp bu yarışmalarda Konya’yı temsil etmesin? Konya da sahil kesimlerinde yazlığı olanlardan çok azının teknesi var. Neden artmasın? Yelkenli tekne gibi, diğer teknelere göre daha denizci bir tekne sahibi olmak isteyen neden olmasın?TURKUAZ BGT © 2016