Yelken ve Denizcilik Eğitimi

Denizcilik (Mesleği denizcilik ve balıkçılık olanlar hariç) çok kaliteli bir hobidir. Özellikle yelkencilik, son yıllarda sahil kesiminde yaşayanlar için bir tutku haline gelmiş, birçok denizcilik ve yelken okulları açılmıştır.

Konya'da deniz yok ama boş zamanlarını Antalya, Mersin gibi sahil kesiminde geçiren insan çok. Bilinenin aksine, bir tekne sahibi olmak aslında o kadar zor ve pahalı değildir. Bu durumda, özellikle sahil kesiminde yazlığı olan Konyalılar neden tekne sahibi olmasın? Bu amaçla, öncelikle denizi ve denizciliği bilmek gerekiyor. Tekne sahibi olmak ya da denizciliği öğrenmek isteyen Konyalılara yardımcı olmaya hazırız.

Yelkenli, hem denizcilik hem de yelken eğitimi gerektirdiği için bir üst basamaktır. Tüm dünyada en kaliteli hobi olarak kabul edilir. Yelkenci olmak için illa tekne sahibi olmanıza gerek yoktur. Güney Ege yelken yarışlarına, denizi olmayan Ankara dan 2, Kahramanmaraş tan 1 takım devamlı katılır. Üstelik Ankara takımlarından biri tümüyle kadınlardan oluşmaktadır. Neden Konya dan da bir takım çıkmasın?

“Konya da denizin, yelkenin ne işi var?” demiyorsanız, “Yelken” gibi kaliteli bir hobinin Konya da da öğrenileceğini düşünüyorsanız size yardımcı olmaya hazırız.

Böyle bir eğitim almak için belki imkânınız olmayabilir. Fark etmez, tüm deniz ve yelken sevdalılarını sohbet etmek ve çay içmek için bile olsa Turkuaz BGT ye bekliyoruz.

TURKUAZ BGT © 2016