Temel Psikoloji

Psikoloji; insan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini, bunların altında yatan nedenleri ile birlikte inceleyen bir bilim dalı.

Hepimizin işi aslında hep insanla. Evliyiz eşimizle, çocuk yetiştiriyoruz çocuklarımızla, bir firma ya da kurumda yöneticiyiz elemanlarımızla, öğretmeniz öğrencilerimizle devamlı bir uğraş halindeyiz. Çalışma arkadaşlarımızla gerek iş gerek dostluk ilişkimiz var. Kurallar konulmuş uyuyoruz, bazen de biz kurallar koyuyoruz, davranışlarımızı çeşitli faktörlere göre oluşturuyor, geliştiriyoruz ve bunu diğer insanlar için yapıyoruz. Yani hep insanla uğraşıyoruz.

Bu aşamada bilinmesi gereken en önemli şey insan davranışları ve altında yatan nedenler. Örneğin; insanlardaki davranış bozukluklarının bir kısmının, çocukluk evrelerinden Oral ve Anal dönem (0-3 yaş) komplekslerinden kaynaklandığını biliyor musunuz?

Öğrendikçe şaşıracağınız çok şey var. Psikoloji öğrendikçe insan kendi ile bütünleşiyor, karşısındaki insanı daha iyi anlıyor ve değerlendiriyor. Bu amaçla işi temelde insan olanlar;

·         Öğretmenler (Kreş – Anaokulu – İlk – Orta – Lise)

·         Yöneticiler ve işletme sahipleri

·         Üniversite öğrencileri

·         PDR bölümü mezunları

·         Ya da psikoloji meraklıları

İçin düzenlenmiş "Temel Psikoloji” eğitimimize katılın, hayata ve insanlara artık başka bir gözle bakın.

TURKUAZ BGT © 2016